![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 11035114
*
nr 1103 5114
Matservisdelar
Agneta, Gefle, 25 delar
Kondition: 3 tallrikar med nagg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 19:18:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 16:55:12
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
6139 Matservisdelar
36 delar, Jacobian, Staffordshire. Diameter: 20-25,5
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:10
-
6046 Matservisdelar
53 delar, 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11+..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
*
Matservisdelar
Kondition: 3 tallrikar med nagg
nr 1103 5114
Matservisdelar
Agneta, Gefle, 25 delar
Kondition: 3 tallrikar med nagg
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 16:55:12 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: agneta gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
6139 Matservisdelar
36 delar, Jacobian, Staffordshire. Diameter: 20-25,5
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:10 -
6046 Matservisdelar
53 delar, 10 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11+..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19